Z jakich surowców wykonuje się dywany podłogowe

Przy szukaniu dywanu dla siebie należy zwrócić uwagę na parę ważnych rzeczy, a jednak z nich to wybór rodzaju materiału, z jakiego są zrobione. Odwiedzając jakiś sprawdzony tanie dywany sklep internetowy zauważy się z pewnością, że materiałów takich jest co najmniej parę. Rzecz jasna będą one miały duży wpływ na cenę, lecz również na parametry użytkowe. W zależności od swojego składu dywan sznurkowy do salonu może być puszysty i miękki lub nieco bardziej szorstki, a także w inny sposób izolować termicznie, co na przykład ma znaczenie dla ogrzewania podłogowego. Dlatego też przez zakupem warto zastanowić się dobrze czego od dywanu się oczekuje, i dopiero wtedy poszukać odpowiedniego wzoru dla siebie.

Jeżeli w pokoju ogrzewania podłogowego nie będzie, to można pomyśleć o wełnie. Dywany pokojowe oraz chodniki do przedpokoju na metry zrobione z tego materiału są niezwykle przyjemne w dotyku i miękkie. Dzięki swojej elastyczności nie powinny one ulegać odkształceniom, nawet jeśli postawione na nich zostaną ciężkie meble. Wełna świetnie reguluje atmosferę w pomieszczeniu, dzięki czemu zadbać w ten sposób można o zdrowie domowników. Trzeba uważać jednak przy tym na zbyt dużą wilgoć, ponieważ pojawić się wtedy mogą grzyby i pleśnie.

Problemu z wilgocią nie będzie w przypadku dywanów wykonanych z polipropylenu. To tworzywo sprawdza się bardzo dobrze na podłogach z ogrzewaniem, a dzięki dużej odporności na działanie wody stosowane też może być na zewnątrz. Wielu producentów robi z niego wycieraczki do przedpokoju, właśnie ze względu na powyższe cechy. Jeśli ktoś nie będzie chciał wydawać zbyt dużo na prawdziwą wełnę, a jednocześnie marzy mu się przytulność i ciepło, to może pomyśleć o akrylu.

Właściwości tego materiału powodują, że wycieraczki do przedpokoju zrobione z niego bardzo przypominają te wełniane, a jednocześnie dużo mniej kosztują. Poza tym akryl bardzo łatwo się czyści i nie ma żadnego problemu z usuwaniem różnych zanieczyszczeń, nie blaknie także pod wpływem słońca, długo zachowując intensywne kolory.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz