Folia PCV – jakie ma praktyczne zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu

Nowoczesny przemysł korzysta bardzo chętnie z najróżniejszych materiałów zrobionych z PCV. To wyjątkowe tworzywo ma bowiem liczne zalety, i z tego też powodu stało się tak popularne. Najczęstszą jego postacią są różnego rodzaju folie, mające bardzo szerokie zastosowania. Przede wszystkim folia PCV jest bardzo elastyczna, a jednocześnie wytrzymała i trwała.

Nawet zginanie wiele racy nie powoduje jej pęknięcia, a przy tym wykazuje ona dużą wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia. PCV posiada również niski współczynnik cieplnej przenikalności, dzięki czemu może stanowić doskonały izolator termiczny. Ta cecha jest wykorzystywana przy kolejnym niezwykle popularnym zastosowaniu takiej folii, jakim są kurtyny paskowe. Mają one postać zachodzących na siebie pasków, przez jakie po odsunięciu da się przejechać wózkiem albo przejść.

Równocześnie w stanie spoczynku paski dokładnie do siebie przylegają, i zapobiegają skutecznie uciekaniu temperatury. W przypadku takich zastosowań dużym plusem jest też to, że poszczególne paski można zabarwić na najróżniejsze kolory. Typowo są one robione z przezroczystego tworzywa, ale są również możliwości jego zabarwienia na jedną z kilku barw. Widocznym w mniejszym stopniu, ale bardzo ważnym miejscem zastosowania folii PCV są przegrody spawalnicze. Mają one na celu ochronę miejsca, w którym przebywa spawacz przed emisją szkodliwego promieniowania świetlnego oraz odpryskami. I właśnie do tego celu PCV nadaje się doskonale, bowiem folia mająca grubość zaledwie połowy milimetra pochłania w zasadzie całe takie promieniowanie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz