Winylowe panele – dlaczego warto je kupić

Wśród licznych pomysłów na zrobienie podłóg w mieszkaniu rosnącym zainteresowaniem zaczęły się cieszyć panele z winylu. Winyl używany jest jako materiał na podłogi od dość dawna, ale w ostatnim czasie producenci zaoferowali jego nową wersję właśnie w formie paneli. Tego typu rozwiązanie świetnie się sprawdza w czasie użytkowania na co dzień. Panel jest złożony z kilku warstw, a górna to bezbarwny poliuretan. Te materiał bardzo dobrze zabezpiecza przed zarysowaniami i mechanicznymi uszkodzeniami, dzięki czemu takie produkty stosowane być mogą nawet we wnętrzach o większym natężeniu ruchu.

Dopasowane w odpowiedni sposób panele winylowe montować można w szkołach, urzędach i wielu innych obiektach użyteczności publicznej, oraz oczywiście w mieszkaniach i domach. Klientów na pewno będzie cieszyć bardzo szeroka oferta jeśli chodzi o wzory i kolorystykę. Dużo paneli posiada wygląd naturalnego drewna, z większą lub mniejszą ilością słojów. Takie sprawdzają się doskonale chociażby w pokojach czy salonach.

Do łazienek i kuchni z kolei kupujący chętniej wybierają różnego rodzaju geometryczne kształty czy też wzory naśladujące kamienie, jakich także jest pod dostatkiem. Panele z winylu układa się bardzo podobnie jak klasyczne, posiadają one identyczny system zatrzasków. Jednak w ich przypadku ważne będzie, żeby przygotować odpowiednio całe podłoże, które musi być idealnie proste. Ten typ paneli posiada mniejszą grubość, z tego też powodu wszelkie nierówności mogą spowodować pęknięcia elementów łączących.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz