Jakie płytki będą się sprawdzać w łazience

Osoby planujące remont swojej łazienki stają bardzo często przed wybraniem jak najlepszych płytek. Ich wybór jest bowiem w sklepach tak duży, że niejednokrotnie jest się zwyczajnie trudno ostatecznie zdecydować, tak dużo różnych wzorów będzie się podobać.

A rozmaitych możliwości w tym względzie jest naprawdę dużo, ponieważ rodzimi wytwórcy mają pokaźną ofertę swoich produktów, a w wielu sklepach kupić też można naprawdę oryginalne i ciekawe włoskie płytki. Przy zakupie trzeba mieć na uwadze parę istotnych kwestii.

Po pierwsze dla wszystkich kupujących ważny będzie wzór i kolorystyka, które powinno się dopasować do rozmiaru pomieszczenia. W przypadku dużych łazienek większego znaczenia nie będzie miało, czy ułożona na ścianie glazura będzie w ciemnej czy jasnej kolorystyce, gdyż każda z nich dobrze się sprawdzi. W mniejszych łazienkach na pewno lepiej zdecydować się na jasne barwy – zbyt ciemne płytki łazienkowe zmniejszą bowiem optycznie przestrzeń. To samo jest z rozmiarami płytek.

Aktualnie coraz częściej klienci decydują się na naprawdę duże płytki, lecz one również w małych łazienkach niekoniecznie się sprawdzą. To, o czym wielu ludzi nie pamięta podczas zakupu, to techniczne parametry, a te również mają duże znaczenie. Szczególnie istotne to jest w przypadku płytek na podłogę, jakie muszą być jak najodporniejsze na mechaniczne uszkodzenia, a poza tym posiadać wysoką antypoślizgowość. Jeżeli kupowane są mozaiki gresowe, to te ostatnie cechy nie mają aż takiego znaczenia, za to sprawdzić należy nasiąkliwość.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz