Płytki z cegły na ścianę – ciekawy pomysł na aranżację wnętrza

Szukając ciekawej inspiracji na urządzenie swojego wnętrza w rustykalnym stylu można pomyśleć o zakupie płytek wykonanych z prawdziwych cegieł. Takie płytki od pewnego czasu cieszyć się zaczęły dużą popularnością wśród klientów, gdyż prezentują się bardzo ciekawie. Nie produkuje się ich w sposób maszynowy, a cięte z cegieł pochodzących z rozbiórki różnych budynków.

Taka płytki z cegły na ścianę Wrocław niejednokrotnie pochodzi z dwudziestego albo dziewiętnastego wieku, i cechuje się niepowtarzalnym wyglądem. Rzecz jasna takie cegły po rozbiórce nie będą się nadawały na ścianę, tak więc trzeba je jakoś przygotować.

Aby to wykonać są one cięte na szerokie na dwa centymetry paski, przez co z z jednego elementu wykonać można kilka takich pasków. Najbardziej pożądane są zewnętrzne ścianki, posiadają one różnego rodzaju wgniecenia czy obicia, przez co praktycznie każdy z pasków ma niepowtarzalny wygląd. Ale środkowe paski również wyglądają bardzo ładnie, i można z nich zrobić bardzo ciekawe aranżacje.

Płytki z cegły na ścianę Wrocław są przyklejane przy pomocy specjalnego kleju, uzyskując imitację prawdziwego muru. Ciemna kolorystyka cegieł bardzo ładnie prezentuje się z jasnymi fugami, które przypominają stare zaprawy, ale użyć również można innych barw. Sporo firm oferujących takie płytki ma także w ofercie dedykowane narożniki, wycinane z jednej cegły. Przy pomocy takiego rozwiązania można w bardzo ciekawy sposób zabudować krawędzie, na przykład na ścianach czy kominkach.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz