Niestandardowe ogrzewanie domów – co jest do dyspozycji

W naszym klimacie ogrzewanie domów jest koniecznością. Największą popularnością się cieszą rozmaite instalacje centralnego ogrzewania, ale coraz częściej stosowane są jakieś dodatkowe metody. Na przykład w ostatnim czasie klienci chętnie kupują piece wolnostojące. Świetnie się sprawdzają w przypadku, gdy ktoś nie planuje montować kominka w klasycznej wersji, a dysponuje kominem, do którego może taki piec podpiąć. Do wyboru są nieduże piece, przeznaczone tylko do jednego pomieszczenia, lecz również większe, które bez żadnego problemu sobie poradzą z całym piętrem.

Standardowe kominki również świetnie nadają się do ogrzewania, i wiele osób korzysta z takiej możliwości. Szczególnie polecane są wodne wkłady kominkowe, jakie są świetnym uzupełnieniem standardowej instalacji CO. Takie wkłady posiadają pomiędzy ściankami warstwę wody, skąd zresztą wzięła się ich nazwa. Ta woda pod działaniem ciepła zaczyna się nagrzewać, a następnie przy pomocy pompy zostaje rozprowadzona po wszystkich pomieszczeniach.

Decydując się na taką opcję należy jednak pamiętać, że będzie ono wymagało stałego zasilania prądem elektrycznym. W związku z tym że coraz więcej miast ogranicza korzystanie z pieców na drewno i węgiel, w tym także kominków, to rosnącym zainteresowaniem zaczęły się cieszyć wkłady kominkowe gazowe. Dzięki zastosowaniu paliwa, które nie generuje zanieczyszczeń, są one dużo bardziej ekologiczne i przyjazne dla środowiska, a jednocześnie znacznie wygodniejsze w codziennej obsłudze.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz