Kominek otwarty czy zamknięty – który będzie lepszy

Kominki od wielu lat są niesamowicie popularne wśród właścicieli domów. Co prawda w pewnych częściach Polski z powodów środowiskowych pojawiły się zakazy palenia w nich materiałami stałymi, lecz nadal w dużej ilości miejsc bez żadnego problemu można je stosować. Poza tym, że bardzo ładnie się prezentują, to poza tym wielu właścicieli wykorzystuje je do ogrzewania swoich domów. Nasze przepisy nie umożliwiają tego, aby kominki dovre stanowiły jedyne źródło ogrzewania. Bierze się to z tego, że przy dłuższej nieobecności mieszkańców dojść by mogło do zbytniego wychłodzenia albo i awarii całego układu.

Z tego też powodu jakaś druga instalacja grzewcza i tak w budynku musi być, ale kominek może stanowić jej świetne uzupełnienie. Przy spalaniu drewna wytwarza się wiele energii, która może zostać wykorzystana do tego, żeby ogrzewać pomieszczenia. Kominki gdańsk albo mogą podgrzewać wodę, rozprowadzaną później przy pomocy domowej instalacji CO, lub też podgrzewać otaczające wkład powietrze.

Przy pierwszym rozwiązaniu liczyć się trzeba z dość długim czasem potrzebnym na nagrzanie całej instalacji, lecz za to będzie ona dłużej utrzymywać ciepło. Kominki romotop powietrzne szybko się nagrzewają, ale też i szybko schładzają, ale w niejednym przypadku uznane to będzie za dużą zaletę. Rzecz jasna niezwykle istotny będzie odpowiedni dobór wszystkich parametrów instalacji do wielkości i liczby ogrzewanych pomieszczeń, a także prawidłowe wykonanie całości, bo jedynie wówczas taki kominek spełni swoje zadanie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz