Jak tablice manipulacyjne wpływają na ogólny rozwój dzieci

Jedną z popularniejszych zabawek edukacyjnych w ostatnim czasie są tablice manipulacyjne. Są one niezwykle proste do wykonania, a jednocześnie doskonale zwracają dziecięcą uwagę i rozwijają ich wyobraźnię i zdolności manualne. Wytwórcy takich tablic oferują ogromne ich zróżnicowanie. W sprzedaży można znaleźć tablice małe i duże, o kilku czy nawet kilkudziesięciu elementach.

Same elementy tablic również mogą być bardzo różnorodne, dzięki temu dorośli mogą wybrać taki ich układ, który najbardziej będzie odpowiadał ich maluchowi. Ceny za tablice edukacyjne dla dzieci rozpoczynają się od kilkudziesięciu złotych, a przy największych wersjach mogą kończyć na kilkuset. W dużej mierze zależą od jakości wykonania oraz od tego, co na nich jest przymocowane. Lecz taka tablica sensoryczna może zostać również samodzielnie wykonana. Jeśli ktoś ma choć trochę zdolności manualnych, to bez większych problemów powinien sobie z czymś takim poradzić. Przede wszystkim rozpocząć należy od przygotowania odpowiedniej podstawy.

Może ona być wykonana z deski drewnianej, świetnie nadaje się też na to grubsza sklejka. Deskę czy sklejkę należy przyciąć na odpowiedni wymiar, a potem zeszlifować dokładnie wszystko, żeby nie pozostawić żadnych ostrych krawędzi. Po pomalowaniu bezpiecznym dla dzieci lakierem zabrać się można za dokręcanie pozostałych elementów. Te mogą być ogromnie zróżnicowane, zależnie od tego co się uda zdobyć. Świetnie sprawdzają się rozmaite zębatki, pokrętła i przełączniki, jakie uczą maluchy nowych ruchów, jednocześnie ucząc cierpliwości i wytrwałości.

Na takiej tablicy można też przyczepić przedmioty z klawiszami, na przykład telefon komórkowy, pilot do telewizora czy kalkulator. Jeżeli rodziców nie przerażają hałasy, to pomyśleć również można o trąbce, cymbałkach albo dzwonku, te elementy świetnie będą stymulować słuch dziecka. Podejmując decyzję o zrobieniu trzeba pamiętać o tym, że tablica edukacyjna dla dzieci musi zapewnić pełne bezpieczeństwo dla dzieci, tak więc nic nie może od niej odpadać.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz