Kiedy tak właściwie wykorzystywać implanty zębów i z jakiego powodu powinieneś zaintrygować się tą metodą wypełnienia uzębienia?

Implanty zębów to sztuczne korzenie zębowe, które są wszczepiane do kości szczęki bądź też żuchwy w celu utrzymania protezy lub też mostu. Są one wykonane z tytanu bądź stopów tytanu i są uważane za jedno z najskuteczniejszych rozwiązań dla brakujących zębów. Implanty są niesłychanie trwałe i mogą służyć przez dużo lat, jeśli są słusznie użytkowane oraz zadbane – rtg zęba warszawa centrum. Nim zostanie założony implant, doktor dentysta musi szczegółowo zbadać stan zębów pacjenta oraz kości szczęki bądź żuchwy. Co poniektórzy pacjenci nie są odpowiednimi kandydatami do implantów ze względu na stan swojej kości lub też obecność chorób takich jak cukrzyca bądź osteoporoza.

Procedura wszczepienia implantu jest w większości wypadków przeprowadzana pod znieczuleniem miejscowym oraz trwa około jednej godziny. Po wszczepieniu implantu, lekarz dentysta pozostawia go w kości na parę miesięcy, by mogła ona go zaabsorbować. Po tym okresie lekarz może założyć na implant szczególny łącznik, na którym będzie mógł zamontować protezę lub most. Implanty są wybitnie skuteczne w uzupełnianiu brakujących zębów, lecz ich cena może być dość wysoka.

W zależności od liczby potrzebnych implantów oraz lokalizacji, cena powinien się wahać od kilkuset do paru tysięcy dolarów. Niektóre zabezpieczenia zdrowotne obejmują implanty, jednak nie wszelkie, wobec tego warto przetestować, czy ich koszt jest objęty planem ubezpieczeniowym pacjenta. Pielęgnacja implantów jest podobna do pielęgnacji pospolitych zębów. Pacjenci powinny szczotkować implanty tak samo jak swoje normalne zęby.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz