Czy opłaca się zostać geodetą, na jakie zarobki można liczyć

Budowanie wymarzonego domu wiązać się będzie z dużą ilością obowiązków. Nie można sobie tak zwyczajnie wykopać dziurę pod fundamenty, zalać je betonem i zacząć budować ściany. Należy też nawiązać współpracę z kilkoma fachowcami, a jeden z nich to geodeta. Pomoc geodety będzie potrzebna w kilku przypadkach.

Pierwsze spotkanie niejednokrotnie ma miejsce zanim się zakupi działkę, między innymi po to żeby dokładnie poznać jej granice. Przyda się to też do postawienia jakiegoś ogrodzenia, żeby nie było niepotrzebnych kłótni z którymś z sąsiadów. Mając wybrany plan domu należy go odpowiednio ułożyć na obszarze działki. To również należy do zadań geodety, który wykona wszystko opierając się na mapie projektowej. Na takiej mapie należy umieścić zarówno mieszkalny budynek, jak też konieczne przyłącza.

Jeżeli dokumentacja będzie całkiem zatwierdzona i właściciel uzyska zezwolenie na budowę, to koniecznie trzeba wyznaczyć na działce obszar, na jakim zostanie postawiony budynek. To również należeć będzie do zadań geodety, który musi w tym celu zamontować w gruncie specjalne znaki. Mają one duże znaczenie, ponieważ na ich podstawie będą robione fundamenty. Na tym etapie jest również do ustalenia dokładne położenie poszczególnych przyłączy, jeśli przebiegać one będą pod powierzchnią. Ale to jeszcze nie wszystko, bowiem geodeta z firmy https://horyzontgeodezja.pl/ będzie się jeszcze raz musiał pojawić na budowie, już po jej skończeniu, żeby wykonać pomiary końcowe i zobaczyć czy wszystko zostało zrobione zgodnie z założeniami.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz