Jak zatroszczyć się o psa oraz wybrać weterynarza?

Duża grupa posiadaczy psów wybierając się z wizytą do weterynarza, skarży się, iż ich pupilki mają kaszel, jakiemu trudno zaradzić – psi okulista warszawa. Czasami sami podajemy naszym zwierzakom leki, syropy, jednakże nieczęsto obserwujemy jakiekolwiek efekty. Właściciele piesków uważają, że ich ulubieńcy przeziębili się na spacerze i od tego czasu natarczywie kaszlą. Domowa terapia nie przynosi efektów, dlatego po pewnym czasie decyzją się na wizytę u weterynarza.

W czasie takiej wizyty na ogół prowadzone są badania kliniczne, których wyniki ukazują, że kaszel u czworonoga ma całkiem inne podłożenie, niż przeziębienie.

Przeważnie okazuje się, że kaszel jest wyłącznie jednym z symptomów niewydolności krążenia w psim organizmie ludzkim. Schorzenie to nosi profesjonalną nazwę kardiomyopatii rozstrzeniowej i objawia się podniesionym sercem. W takiej sytuacji stosuje się zazwyczaj właściwe leczenie, a również wprowadza dietę, co już po paru tygodniach zapewnia doskonałe rezultaty.

Jedynie, albowiem właściwie leczony pies może znowuż odzyskać zdrowie, a tym samym radość życia. Wielokrotnie zapominamy, że fizjologia pieska jest totalnie inna aniżeli człowieka i próbujemy naszego pupilka leczyć syropami oraz antybiotykami przeznaczonymi dla ludzi. Takie postępowanie nie tylko nie poprawi samopoczucia psa, lecz w wielu przypadkach może jego stan jeszcze pogorszyć. Kaszel u czworonoga jest nie tylko objawem złego krążenia, ale też może być przyczyną groźnej choroby płuc. Najczęściej jest, bowiem pierwszym dostrzegalnym objawem tejże choroby, jaka nieleczona nieustannie rozwija się i powoduje, ze pies czuje się coraz gorzej, przestaje mieć chęć do zabawy, i znacznie większą część dnia po śpi.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz