Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Usługi

W jaki sposób jest wykonywane energetyczne świadectwo

Posiadacze domów i mieszkań mają sporo rozmaitych obowiązków. Od niedawna jeden z nich to wykonanie świadectwa energetycznego. Certyfikat energetyczny to dokument, który dokładnie określa, jakie będzie ogólne zapotrzebowanie na energię, związane z użytkowaniem budynku na co dzień. Przede wszystkim to dotyczy ogrzewania i wentylacji, ale też oświetlenia czy podgrzewania wody użytkowej.

Nasze przepisy związane z koniecznością robienia tego typu świadectw wynikają z przepisów unijnych, i nasze krajowe prawodawstwo jest dostosowane do nich. Aktualnie takimi certyfikatami muszą dysponować wszystkie budynku, które postawione zostały po 2009 roku, oczywiście każdy nowy również podlega temu obowiązkowi. Jeśli chodzi o budynki starsze, to właściciel będzie musiał zrobić takie świadectwo tylko wówczas, kiedy swoją nieruchomość zamierza wynająć albo sprzedać. Lecz wszystko wskazuje na to, że za jakiś czas wszystkie obiekty będą musiały taki dokument posiadać, ponieważ przepisy wyraźnie zaczynają iść w takim kierunku.

Obecnie Świadectwa energetyczne są dość szybkie do zrobienia, gdyż na naszym rynku funkcjonuje wielu certyfikowanych specjalistów, którzy robią takie rzeczy. Ceny za wykonanie audytu zaczynają się od kilkuset złotych za niewielki garaż czy mieszkanie, a mogą się skończyć nawet na paru tysiącach przy dużych, wielorodzinnych budynkach. Pamiętać też należy, że jeśli ktoś sobie zaniedba zrobienie certyfikatu, to narażony być może na grzywnę. A ta wcale nie jest mała, bo wynieść może nawet do pięciu tysięcy złotych.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz