Oczyszczanie separatorów tłuszczu – jak się je robi

Dużo firm działających w branży gastronomicznej korzysta z dużej ilości najróżniejszego tłuszczu. Nie ma możliwości wylania go bezpośrednio do systemu kanalizacji, bo może to spowodować jej przytkanie, z tego też powodu niezbędne zastosowanie jest wtedy odpowiednich separatorów. Urządzenia te mają stosunkowo prostą budowę, ponieważ są złożone z komory, w jakiej na umieszczonych w odpowiednich miejscach przegrodach zostaje zgromadzony tłuszcz.

Dlatego też posiadając takie urządzenie trzeba systematycznie wykonywać serwis separatorów, bo jeśli się tego nie zrobi, to nie będzie ono skutecznie działać. Szczęśliwie nie powinno być z tym żadnego problemu, bowiem na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących takie usługi. Wybierając ofertę jakiejś należy się dowiedzieć, czy dysponuje ona wszystkimi niezbędnymi pozwoleniami, żeby później nie było jakiś niejasności wiążących się z niedopełnieniem obowiązków środowiskowych.

Samo serwis separatorów wykonywane jest za pomocą specjalistycznego pojazdu, którym podjechać należy najbliżej jak jest to możliwe, a później przy użyciu długiego węża ściągnąć z wnętrza znajdujący się tam tłuszcz. Ten jest następnie utylizowany w bezpieczny sposób, tak aby nie szkodzić środowisku. Z tego też powodu istotne jest to, żeby separator został zamontowany w miejscu do jakiego będzie wygodny dostęp. Jeżeli się zrobi inaczej i firma zajmująca się serwisem będzie musieć mocno się starać przy czyszczeniu, to wtedy zapewne też i będzie inna czyszczenie separatorów cena.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz