Jaką rolę odgrywają regularne przeglądy zębów

Większość z nas słyszy od dziecka, że trzeba dbać o stan swoich zębów, najlepiej szczotkując je przynajmniej dwa razy na dzień. Ale nie mniej ważne jest to, aby przeglądać je też regularnie u dentysty, co pozwoli oszczędzić różnych kłopotów. Lekarze zalecają, aby tego typu przegląd robić co najmniej raz na rok.

W części gabinetów będzie on całkowicie bezpłatny, w pozostałych będzie trzeba zapłacić za niego jakąś niewielką opłatę. W czasie przeglądu stomatolog sprawdzi dokładnie stan wszystkich zębów, ale także i reszty jamy ustnej, czy coś się z nimi nie dzieje. Jeśli znalezione zostaną jakieś ubytki, to najczęściej będą one nieduże i szybkie do zaplombowania.

Jeżeli jednak ktoś sobie zaniedba taki przegląd, to konsekwencje mogą być bardziej poważne. Wypełnienie małego ubytku nie powinno kosztować więcej niż 200 złotych. Ale jeśli dziura w zębie zrobi się duża i będzie trzeba wykonać leczenie kanałowe, to do kosztów dojdzie następny tysiąc złotych, czyli parę razy więcej. Do tego mogą się pojawić silne bóle i stany zapalne, a za takimi atrakcjami z pewnością nikt nie będzie tęsknił. A całkowite zaniedbanie w skrajnej sytuacji może doprowadzić do usunięcia zęba, który już wtedy nie odrośnie.

Z tego też powodu naprawdę warto co najmniej raz w roku odwiedzić dentystę. Jeśli ktoś nie ma swojego sprawdzonego, to poszukać może w internecie. Po wprowadzeniu w wyszukiwarce hasła protetyka warszawa otrzyma listę dentystycznych gabinetów, przy wyborze warto kierować się opiniami klientów, które również bez problemów się znajdzie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz