Jak w nowoczesnym ogrodnictwie wykorzystuje się folie

Współczesne ogrodnictwo korzysta coraz częściej z najróżniejszych folii. Bardzo powszechnie Folie ERG Bieruń są chociażby wykorzystywane do budowy różnego rodzaju tuneli. Takie tunele zabezpieczają przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a jednocześnie zapewniają w środku niezbędną temperaturę i wilgotność. Na rynku można znaleźć dużo różnych rodzajów tego produktu, jakie różnią się parametrami technicznymi, właściwościami oraz ceną.

Z tego też powodu jeżeli ktoś będzie planował zająć się uprawą warzyw czy kwiatów i chce robić to w tunelu, to nie powinien mieć żadnego problemu z wybraniem optymalnego rozwiązania. W pierwszej kolejności istotne jest to, na jaki czas będzie się kupować folię. Modele dedykowane na dwa sezony, to znaczy wiosenny i jesienny kosztują znacznie mniej, lecz wynika to z tego, że są po prostu cieńsze i mniej wytrzymałe. Z tego też powodu w wielu przypadkach lepszym pomysłem będzie kupienie wieloletniej folii, bo tego typu modele posiadają dodatkowe wzmocnienia które zwiększają ich poziom wytrzymałości.

Zastanowić się też można nad wyborem folii kilkuwarstwowej, jaka jest dużo solidniejsza i trwalsza. Lecz przy takich wersjach sprawdzić należy jak w nich wygląda kwestia przepuszczalności światła. Ten parametr jest bardzo istotny dla odpowiedniego rozwoju roślin, jeśli ilość światła będzie za mała to nie będą one miały optymalnego mikroklimatu. Takie folie są dostępne w wielu rozmaitych rozmiarach, w wielu przypadkach kupić też je można dokładnie na potrzebny wymiar.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz