Jak sprawdzać samochód przy zakupie oraz jak wygląda pierwszy serwis po kupnie?

Nie każdego stać na oryginalne auto, które dopiero co zjechało z linii produkcyjnej oraz wspaniale prezentuje się w salonie samochodowym. Z tego powodu wielu z nas wyszukuje okazji w Internecie lub w komisach samochodowych czy miejscowych ogłoszeniach, pragnąc zakupić odpowiednie auto za właściwą cenę. To przykre nie jest to łatwe, ponieważ oszuści wyraźnie zacierają ręce na nich nie podejrzewających ewentualnych kupców.

Na szczęście są miarodajne zasady, jakimi trzeba kierować się przy kupnie samochodu, aby nie popełnić jednego z najogromniejszych, kosztujących nas masę pieniędzy błędu. Co w następstwie tego należy robić? Po pierwsze, nie wierzmy w cuda – jeżeli na rynku jakieś auto kosztuje mniej więcej tyle samo, z różnicą kilkuset złotych, to znalezienie okazji wartej kilka tysięcy mniej musi wzbudzać podejrzenia. Nie wierzmy w cuda – bądźmy podejrzliwi, sprawdzajmy. Mamy do tego prawo, a adekwatnie jest to stworzony przez nas obowiązek – jeśli już jedziemy po auto, to weźmy ze sobą profesjonalistę, mechanika, najprawidłowiej takiego, który posiada własny sprzęt umożliwiający sprawdzenie auta pod kątem tego, co przeszedł przez cały czas eksploatacji, a wierzcie, iż zdarzają się w gruncie rzeczy cuda – należałoby też wykorzystać co warto wiedzieć o remoncie silnika przed jego wykonaniem. Kto nie słyszał historii o znajomym, który zakupił rzekomo okazyjnego mercedesa, nie sprawdził go, a po jakimś czasie okazało się, iż jest to połączenie dwóch aut? Niewiarygodne a jedna zdarza się. Jeśli nie mamy możliwości zabrania ze sobą mechanika, po prostu poprośmy właściciela o szansę udania się do stacji kontroli pojazdów, tam z pewnością sprawdzą auto oraz wydadzą werdykt, jeśli nie będzie na to pozwalał, to oznaka, że na pewno coś ukrywa.

Kolejna sprawa to dokumenty – pamiętajmy, żeby je uczynić, niemniej jednak nie wierzmy w nie jak w świętość, pieczątki bowiem nie są zawikłane do podrobienia. Mówi się, że wypadki chodzą po ludziach, niemniej jednak równocześnie każdy z nas myśli, że nigdy w życiu nic złego mu się nie stanie, w takim razie właściwie po co ma się ubezpieczać? Tym znacznie bardziej po co ma ubezpieczać swoje auto od wypadku, przecież jest trafnym kierowcą.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz