Jak działają sprężarki chłodnicze – wszystko, co powinieneś mieć pojęcie

Sprężarki chłodnicze to urządzenia, jakie są potrzebne w układach chłodzenia, klimatyzacji i wentylacji. Ich głównym misją jest zaopatrywanie ciśnienia i mocy, żeby wspomóc w zmienianiu faktora chłodniczego w postaci gazu w płyn. Sprężarki chłodnicze są przystępne w wielu przeróżnych rodzajach i typach, w tym sprężarki śrubowe, sprężarki tłokowe i sprężarki kompresorowe. Sprężarki śrubowe składają się z dwóch śrub, jakie obracają się w przeciwnych biegach oraz zmniejszają objętość między nimi, co powoduje wzrost ciśnienia.

Są one często używane w sporych systemach chłodniczych, takich jak chłodnie oraz lodówki, bo są w stanie przenosić kolosalne ilości powietrza oraz wytwarzać wysokie ciśnienie. Sprężarki tłokowe składają się z tłoka, jaki porusza się w cylindrze oraz zmniejsza objętość pomiędzy tłokiem a cylindrem, co powoduje wzrost ciśnienia. Są one wielokrotnie wykorzystywane w mniejszych systemach chłodniczych, takich jak klimatyzatory i chłodziarki do napojów, bo są w stanie wytwarzać mniejsze wielkości atmosfery oraz niższe ciśnienie.

Sprężarki kompresorowe działają na analogicznej regule jak sprężarki tłokowe, jednakowoż ich główną różnicą jest to, że są one zaprojektowane do notorycznego roboty w przeciwieństwie do sprężarek tłokowych, które są zaprojektowane do krótkotrwałych zastosowań. Naprawa sprężarek chłodniczych sprężarek chłodniczych jest główna dla utrzymania prawidłowej pracy układów chłodzenia, klimatyzacji oraz wentylacji. Najczęstsze komplikacje, które powodują awarie sprężarek, to: uszkodzenie tłoka, uszkodzenie śruby, brak smarowania, uszkodzenie silnika, uszkodzenie sprzęgła oraz uszkodzenie elektryczne.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz