Jak działa kserokopiarka i do czego masz prawo ją zużytkować?

Kserokopiarka jest urządzeniem biurowym, jakie gwarantuje kopiowanie dokumentów bądź innych surowców graficznych w postaci papierowej. Funkcjonowanie kserokopiarki jest oparte na procesie elektrofotografii, jaki umożliwia powielanie obrazów na papierze. Proces powielania rozpoczyna się od ulokowania oryginału na szkle czytnika kserokopiarki.

W następnej kolejności, światło lampy skanującej przesuwa się po pionierskim dokumencie, odczytując wiadomości o jego treści i obrazach. Te wiadomości są w następnej kolejności rozgłaszane do układu sterowania kserokopiarki, który włącza przebieg elektrofotografii. W tym momencie, na powierzchni bębna fotoreceptorowego pozostaje naładowana elektrycznie warstwa foto-przewodząca, a po pewnym czasie nałożona na nią jest warstwa ładunku elektrostatycznego o rozbieżnym znaku.

To naturalnie dzięki temu, w lokalizacjach, gdzie światło z lampy skanującej odbiło się od bieli papieru, ładunek elektrostatyczny zostaje zdjęty, tudzież w miejscach, w jakim miejscu obraz bądź też tekst występuje, ładunek zostaje nienaruszony – dzierżawa drukarek. Od tego czasu, na bęben jest nanoszony toner, który przylega do lokalizacji naładowanych elektrostatycznie. Tonery są mikroskopijnie drobnymi ciałkami proszku, które są przyciągane do ładunku elektrostatycznego na bębnie. Tonery są najczęściej wykorzystywane w formie kartek, ale poniektóre kserokopiarki używają specjalnych bębnów tonerowych. Tonery są po pewnym czasie przenoszone na papier przez przepuszczenie go pomiędzy bębnem fotoreceptorowym a wałkiem przenoszenia. Proces ten nazywa się transferem. Na końcu, toner jest zapamiętywany na papierze przez podgrzanie oraz dociskanie go.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz