Dobry sposób na integrację pracowników

W każdej jednostce gospodarczej są ludzie o nadzwyczaj różnych zakresach. Jedni są przebojowi, świat do nich przystaje, inni pracują jak mrówki, bez zbędnego rozgłosu dookoła siebie. Jeszcze inni, uważający się za bardzo dobrych robotników, mający duże mniemanie o sobie, oraz tacy, którzy są zakompleksieni, jednakowoż zawsze chętni do pomocy innym. Z zespołu nawet kilkudziesięcioosobowego, z trudem jest skonstruować zgrany zespół, biorąc pod uwagę różnorodne charaktery i predyspozycje. Kapitalna w tym celu jest impreza integracyjna, dwu, trzy dniowa, na której ludzie mają szansę zaznajomić się prawidłowiej, oraz przedstawić swoją prawdziwą twarz.

W czasie imprez integracyjnych, częstym bodźcem są zawody sportowe, rywalizacja w grupach – dobrze w związku z tym dobrać do poszczególnych zespołów firmowych ‘krzykaczy’ oraz ‘szare myszki. W trakcie rywalizacji ma okazję się okazać, że mnóstwo lepszymi kompanami są w stanie się okazać naturalnie ci pracownicy, którzy zawsze stoją z boku wszystkich służbowych wydarzeń, a ci, którzy pragną być zawsze na pierwszym miejscu, nie niezmiernie się na to miejsce nadają.

Przeciętna sportowa rywalizacja, metoda zachowania w grupie, niesienie pomocy, praca na rzecz zespołu, mogą się okazać na imprezie integracyjnej wyznacznikiem, kto tak w istocie jest w zespole pierwszorzędny. Jeżeli wymagane są akcesoria na imprezę, zobacz granita sklep. Impreza integracyjna może być pospolitym przedświątecznym spotkaniem przed Wielkanocą, czy Bożym Narodzeniem, jednakowoż może być również jednodniowym wypadem za miasto połączonym z grillem bądź ogniskiem, a ma prawo stanowić kilkudniowy wyjazd nawet za granicę, połączony ze szkoleniem.

Czasem firmy organizują też uroczyste bankiety bądź też kolacje z programem artystycznym, występem gwiazdy. Każde spotkanie firmowego zespołu ma za zadanie zbliżenie ludzi do siebie, wzajemne poznanie się – każda rozmowa zbliża, może się okazać, iż dotychczas nie lubiany kolega z sąsiedniego pokoju tak właściwie jest bardzo fajnym kumplem.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz