Do jakich celów można wykorzystać nadruki holograficzne

Pierwsze hologramy powstały już kilkadziesiąt lat temu, i od razu też zachwyciły niesamowitym wyglądem i pięknem. Są one tworzone przy pomocy precyzyjnych laserów, jakie przez rozszczepienie i równoczesne oświetlenie przedmiotu i kliszy generują trójwymiarowy obraz. W zależności od kąta patrzenia i padania światła tak wykonane obrazy mienić się mogą wszystkimi kolorami tęczy, i rzeczywiście wyglądać jakby były rzeczywiste.

Przez to właśnie zaczęto je powszechnie stosować do rozmaitych zabezpieczeń. Aktualnie hologramy można zobaczyć między innymi na papierowych pieniądzach, najróżniejszych akcjach i obligacjach czy urzędowych drukach, ale też biletach czy innych dokumentach. Podrobienie skomplikowanego hologramu będzie ogromnie trudne, ponieważ potrzebny jest do tego specjalistyczny sprzęt.

Dlatego też wszelakie dokumenty zabezpieczone w taki sposób są znacznie bezpieczniejsze niż tradycyjne, jakie wydrukować można przy pomocy dobrej drukarki. Jeżeli będzie to potrzebne, to druki zabezpieczone posiadać także mogą elementy niewidoczne gołym okiem, takie jak na przykład nanoteksty czy ukryte znaki. Do ich odczytania będzie potrzebny odpowiedni sprzęt, za pomocą jakiego da się potwierdzić autentyczność, lecz zapewni to najwyższy stopień ochrony. Jak się okazuje technologia ta jest też wykorzystywana do celów wizerunkowych czy marketingowych. Dużą popularnością na przykład się cieszą folie holograficzne, ale też i ciekawe, oryginalne naklejki, dokładane do różnego rodzaju produktów.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz