Depresja u dam – ciężka depresja poporodowa

Będzie dużo odmian terapii długoterminowej, opierających się na różnych bazach teoretycznych. Terapia długoterminowa usiłuje odkryć głębokie korzenie przyczyn depresji. Jej celem jest uporządkowanie długo trwających kłopotów z przeszłości, z którymi nie czujemy się związani. W następstwie tego nie można od niej oczekiwać prędkiej poprawy w depresji. Jednym ze metod terapii długoterminowej jest psychoanaliza. Psychoanalitycy sugerują, że nasze problemy wywodzą się z przeszłości.

Problemom tym nie potrafimy zaprzeczyć i nieprzerwanie pozostają one w opisującej nas świadomości. Nasilają się one głównie w czasie stresu, a tym samym czynią nas słabymi. Przez terapię długoterminową próbuje się wypracować drogę wydobycia tych nieprzyjemnych uczuć do świadomości. Celem jej jest ich osłabienie, co rozwiązuje problemy – psychoterapeuta radom. Chory, który rozważa taki typ terapii, ma obowiązek porozmawiać o tym ze swoim lekarzem. Jest dużo osób zajmujących się taką terapia, lecz co poniektóre z nich mają niezwykle małe doświadczenie, właśnie dlatego również swego terapeutę trzeba wybrać umiejętnie. Leki przyjmowane zgodnie z zaleceniem lekarza są w stanie przynieść pewną poprawę już po dwóch tygodniach stosowania.

Najczęściej jednakże potrzeba sześciu tygodni, by odczuć ich działanie. Dużo osób zażywając leki antydepresyjne obawia się przyzwyczajenie a nawet nałogi. Diazepan nie uzależnia. Działają tylko na osoby z depresją oraz nie powodują uczucia euforii czy odurzenia. Na czarnym rynku wolno, co prawda można nabyć wszystkie leki odurzające, ale nie wolno dostać tutaj lekarstw typowo depresyjnych.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz