Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Motoryzacja, Transport

Czy niepełnosprawne osoby same mogą kierować autami

Problem niepełnosprawności ruchowej dotyka niemałej części społeczeństwa w naszym kraju. Z takich też powodów bardzo ważne jest to, aby takim osobom zapewnić osobom możliwie duże możliwości na normalne funkcjonowanie. Dotyczy to wielu różnych obszarów, w tym także związanych z poruszaniem się i komunikacją. Jedną z ważniejszych rzeczy jest na przykład przystosowanie samochodów do kierowania przez osoby, które na przykład mają problem z chodzeniem.

Przy nich zwykłe naciskanie gazu czy hamulca nie będzie możliwe, ale na rynku jest sporo urządzeń, jakie mogą w tym pomóc. Jedno z bardziej popularnych proponuje firma Veigel, a to jest po prostu ręczny gaz-hamulec. Taki mechanizm w skrócie jest także znany RGH, a całe sterowanie realizowane jest za pomocą pokrętła albo dźwigni. Zamontować go można w dużej części samochodów wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów, i pozwala na płynne i bezpieczne używanie pedałów.

Dzięki dobrej jakości wykonania układ ten umożliwia pełną kontrolę pojazdu, nawet w niestandardowych sytuacjach. Spore możliwości regulacyjne pozwalają każdemu użytkownikowi dopasować ustawienie do swoich wymagań, co też przełoży się na wygodę nawet przy dłuższych podróżach. Niektóre z modeli ręcznego gazu-hamulca mają również inne funkcje, przydatne w czasie codziennej jazdy, na przykład takie jak włączanie klaksonu czy kierunkowskazów. Bardzo duży nacisk podczas projektowania został postawiony na kwestie bezpieczeństwa, dlatego też to urządzenie jest stosowane przez wiele firm samochodowych.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz