Często kupowane przez właścicieli domów rodzaje opału

W naszym klimacie zimową porą często się pojawiają mocno ujemne temperatury, z tego też powodu ogromną rolę odgrywa odpowiednie ogrzewanie. Mieszkańcy bloków przeważnie mają je zapewnione albo z pobliskiej elektrociepłowni lub używają piecyków gazowych, zaś mieszkańcy domów o wszystko muszą sami zadbać. W domach instaluje się rozmaite piece, w dalszym ciągu często spotykane są kotły na stałe paliwa, takie jak węgiel Zamość, pellet Zamość. O tym, który z opałów zostanie użyty, zależało będzie od budowy kotła i jego parametrów.

Poszczególne typy opału mają też różne właściwości, i pod tym kątem również trzeba wszystko policzyć przed zimowymi zakupami. Bardzo dobre właściwości jeżeli chodzi o wydajność cieplną ma ekogroszek Zamość. Dzięki odpowiednie metodzie wytwarzania odbiorcy otrzymują produkt niezwykle wydajny, zużycie jakiego jest chyba najmniejsze spośród wszystkich innych. Nie kosztujący tyle, ale też i mniej wydajny jest pellet drzewny Zamość. Ten rodzaj opału uznawany jest za nowoczesny i ekologiczny, produkuje się go z trocin i drzewnych odpadów.

Dzięki niskiej wilgotności drzewny pellet ma znacznie większą wydajność niż drewno, a przy tym charakteryzuje się niską zawartością popiołu oraz siarki. W ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem cieszy się pellet ze słomy Zamość. Jego dużą zaletą jest niska cena sprzedaży, wynosząca mniej niż połowę tego co cena węgla, jednak ze względu na opałową wartość potrzeba go będzie też dwukrotnie więcej.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz