Czemu buldog francuski jest idealnym psem do domu z dziećmi

W ostatnich czasach bardzo dużą popularnością się cieszą francuskie buldogi. Wynika to z tego, że są one świetnymi towarzyszami, nadającymi się idealnie do domów w których mieszkają dzieci. Ich łagodny charakter i wesołe usposobienie sprawiają, że zdobywają bardzo szybko i stają się pełnoprawnymi domownikami. Buldogi francuskie nie są dużymi psami.

Z reguły waga dorosłych nie przekracza piętnastu kilogramów, a wysokość trzydziestu kilku centymetrów. Dzięki temu bez problemów trzymać je można nawet w mniejszych mieszkaniach, pamiętając rzecz jasna o regularnych spacerach. Odpowiednia porcja ruchu jest przy nich wskazana, lecz nie trzeba z nią przesadzać, nawet osoby mające zapędy do leniuchowania świetnie się sprawdzą jako opiekunowie.

W czasie spacerowania uważać jedynie należy na upały, gdyż buldogi źle znoszą wysokie temperatury. Za to jeśli chodzi o opiekę to specjalnie wymagające nie są. Nie trzeba ich czesać cały czas, bo ich sierść mało wypada. Trzeba za to zadbać o uszy i oczy, co pozwoli zapobiec zapaleniom. Niestety ta rasa psów dość często choruje, tak więc trzeba w miarę swoich możliwości zadbać o ich zdrowie i kondycję. Z pewnością takiego psa kupować należy wyłącznie w sprawdzonej hodowli, a taką można znaleźć wpisując chociażby w wyszukiwarce słowa buldog francuski szczeniak. Wówczas będzie się miało pewność, że pies będzie miał odpowiedni charakter zgodny ze wzorcem, co przy jakiś krzyżówkach niestety będzie bardzo nieprzewidywalne.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz