Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

Irygacja naszych ogrodów

Jednym z w najwyższym stopniu kultowych sposobów podlewania ogrodu jest używanie konewki lub ewentualnie węża ogrodowego. Węże ogrodowe zazwyczaj zakończone są dyszą rozpraszającą strumień wody.

Chętniej, ze względu na czas, użytkowane są przez ogrodników zraszacze stacjonarne, które przenosi się z miejsca na miejsce. Rozróżniamy trzy typy zraszaczy: pulsacyjne, wahadłowe i rotacyjne. Zraszacze stacjonarne są wygodne ze względu na to, że potrafią nawadniać przestrzeń od ośmiu do pięciuset metrów kwadratowych. Zraszacze te są połączone ze źródłem wody przy wsparciu gumowego węża. Umocowany jest on do kranu za pomocą przyłącza mocującego.

Koniecznym dodatkiem mogą okazać się narzędzia do zwijania węża takie jak bębny mocowane na przykład do ściany. Innym, jeszcze mniej czasochłonnym sposobem natryskiwana ogrodu jest instalacja instalacji nawadniającej. Takie instalacje składają się z systemu zraszaczy oraz przewodów doprowadzających wodę. W wypadku wyboru tego ostatniego sposobu nawadniania należy już na etapie projektowania wyznaczyć należyte miejsca, w których chcemy oby znajdywały się zraszacze.

Mamy szansę wyboru dwóch rodzajów zraszaczy: stałe oraz wynurzalne. Zraszacze wynurzalne są poprawniejszą opcją dla osób, które pragną je umieścić w trawniku albo usługi – więcej na nawadnianie ogrodu warszawa. W wypadku ich braku aktywności są schowane i nie przeszkadzają w pielęgnacji murawy. Choć zdołałoby się wydawać, że utrzymanie trawnika w właściwej kondycji jest bezproblemowe – takowe nie jest. Wymaga znacznej wiedzy oraz umiejętności eksploatowania go.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz